Patch Panel | Panel krosowniczy | Krosownica RJ45
Zwane również jako panel krosowniczy, krosowy, rozdzielczy czy po prostu krosownica. Jest on pasywnym elementem sieci komputerowej (telekomunikacyjnej). Patch panele służą do zakończenia kabli typu skrętka, prowadzonych w okablowaniu poziomym i pionowym oraz stanowią punkt podłączenia sprzętu aktywnego pracującego w sieci. Jest to profesjonalne akcesorium do szaf RACK, ułatwiające zarządzanie sieciową architekturą. Składa się z wielu gniazd pod złącza RJ45, BNC, RJ11, RJ12, F, zazwyczaj jest ich od 12 do 48. Stanowi on zakończenie okablowania strukturalnego prowadzącego do gniazd abonenckich rozmieszczonych w całym budynku (sieci). Służy do swobodnego podłączenia / przełączenia aktywnych urządzeń sieciowych, takich jak switche, routery, multiprzełączniki, kamery itp. Umożliwia on utrzymanie porządku, dzięki czemu wpływa zarówno na bezpieczeństwo jak i efektywność. Nowsze urządzenia współpracują z szafami różnych producentów, a także dostosowane są do szybkich sieci teleinformatycznych. Lepsze modele mają wbudowane rozwiązania ułatwiające zarządzanie przewodami, dzięki czemu jeszcze lepiej zadbamy o uporządkowanie naszego okablowania.
~ wybierz gotowy lub skomponuj własny ~
Zwane również jako panel krosowy, krosowniczy, rozdzielczy czy po prostu krosownica. Jest on pasywnym elementem sieci komputerowej (telekomunikacyjnej). Patch panele służą do zakończenia kabli skrętkowych prowadzonych w okablowaniu poziomym i pionowym oraz stanowią punkt podłączenia sprzętu aktywnego pracującego w sieci.
Patch panel to profesjonalne akcesorium do szaf RACK, ułatwiające zarządzanie sieciową architekturą. Składa się z wielu gniazd pod złącza RJ45, BNC, RJ11, RJ12, F, zazwyczaj jest ich od 12 do 48. Stanowi on zakończenie okablowania strukturalnego prowadzącego do gniazd abonenckich rozmieszczonych w całym budynku (sieci). Służy do swobodnego podłączenia / przełączenia aktywnych urządzeń sieciowych, takich jak switche, routery, multiprzełączniki, kamery itp.
Umożliwia on utrzymanie porządku, dzięki czemu wpływa zarówno na bezpieczeństwo jak i efektywność. Nowsze urządzenia współpracują z szafami różnych producentów, a także dostosowane są do szybkich sieci teleinformatycznych. Lepsze modele mają wbudowane rozwiązania ułatwiające zarządzanie przewodami, dzięki czemu jeszcze lepiej zadbamy o uporządkowanie naszego okablowania.
Czym się różnią Patch Panele?
Patch panel ekranowany nadaje się jako baza, do której można podłączyć przewody ekranowane lub nieekranowane. Lecz przewody ekranowane należy podłączyć do ekranowanego panelu, który z kolei wymaga odpowiedniego uziemienia. Ekranowane przewody i osprzęt potrzebne są np. w halach przemysłowych, gdzie pracują silniki dużej mocy. Sprawdzi się on także przy długich przewodach obok sieci energetycznej lub innych zakłóceń .W domowo/biurowych zastosowaniach ekran nie jest potrzebny. W takim przypadku dużo lepiej sprawdzą się przewody nieekranowane UTP
Patch Panel w Kompleksmedia
W naszej ofercie znajdziecie tylko najwyższej jakości panele krosownicze, np. patch panel 24 portowy, panel krosowniczy 48 portowy czy też panel krosowy rj45, pozwalające na doskonałe zarządzanie sieciową architekturą. W ofercie znajdują się patch panele podzielone według:
- zastosowania: BNC (dla kamer), F-F (w instalacjach RTV-SAT), FTP/STP/UTP (do budowy i modernizacji sieci komputerowej) oraz panele telefoniczne.
- kategorii: cat.5e, cat.6 (w zależności od użytego okablowania),
- ekranowania: FTP/STP – ekranowane, UTP – nieekranowane.